Apie treniruotes

Buriavimo mokykla Žiemys savo veiklą vykdo dviem sezonais:

– Šiltasis navigacinis sezonas (balandis – spalis), kurio metu vaikai mokosi buriuoti ant vandens.

– Šaltasis fizinio parengimo sezonas (lapkritis – kovas), kurio metu vaikai rengia kūną fiziškai. Plačiau apie kiekvieną iš jų. 

Šiltasis navigacinis sezonas

Buriavimo sezonas prasideda nuo balandžio mėnesio. Tikslus laikas visada derinamas prie oro sąlygų. Šio sezono metu vaikai mokomi praktinių įgūdžių kaip valdyti laivelius. Buriavimas vyksta Drevernoje ir Gargžduose. Šie uostai pasirinktas dėl saugumo reikalavimų. Vaikai specialiu transportu atvežami iš Klaipėdos į buriavimo vietą, kurioje priklausomai nuo to ar prasidėjo vasaros atostogos ar dar ne, turi ilgąją buriavimo treniruotę (iki 6 val.) arba – trumpąją (iki 3 val.). 

Grafikas pagal lygį:

Pradedančiųjų grupė turi dvi treniruotes per savaitę: II ir IV kol eina į mokyklą, buriuoja 2.5 val. 15.30-20.00* val., vasaros atostogų metu buriuoja 5 val.: 10:00-18:00 val. 

Pažengusiųjų grupė turi tris treniruotes per savaitę I, III ir V kol eina į mokyklą, buriuoja 2.5 val. 15.30-20.00* val., vasaros atostogų metu buriuoja 5 val.: 10:00-18:00 val.

Aukšto meistriškumo sportininkai turi penkias treniruotes per savaitę: kol eina į mokyklą, buriuoja 2.5 val. 15.30-20.00* val., vasaros atostogų metu buriuoja 5 val.: 10:00-18:00* val. 

*treniruočių laikas derinamas pagal oro sąlygas, kartais treniruotės iškeičamos į savaitgalį. 

Šiose treniruotėse ugdomi individualūs būriavimo įgūdžiai pagal vaiko amžiaus grupę ir gebėjimų lygį. Daugiau apie ugdomas savybes galite paskaityt čia [ link to “būriavimo pasas”]

Šaltasis fizinio parengimo sezonas 

Šaltuoju sezonu, nuo spalio iki balandžio mėnesio, du kartus per savaitę vyksta užsiėmimai baseine ir salėje. Treniruočių metu pagrindinis dėmesys skiriamas plaukimo technikos lavinimui, kuris ne tik padeda gerinti plaukimo įgūdžius, bet ir stiprina fizinę ištvermę bei psichologinį atsparumą. 

Pradedančiųjų grupė. Jauniausiems sportininkams, 6-8 metų vaikams, organizuojamos treniruotės, skirtos išmokti plaukti keliais skirtingais stiliais, kad jie įgytų reikiamą pasitikėjimą vandenyje.

Pažengusių grupė. Vyresniems vaikams keliami aukštesni tikslai. Jie treniruojasi nuplaukti didesnius atstumus be sustojimo ir tobulinti gebėjimus plaukti trimis skirtingais stiliais. Treniruočių metu taip pat vyksta tarpiniai atsiskaitymai, vertinantys sportininkų progresą.

Aukščiausia meistriškumo grupė. Arba vadinamieji lazeristai, yra skatinami siekti dar didesnių iššūkių. Jiems keliami reikalavimai plaukti dar ilgesnius atstumus, kas yra svarbu tobulinant jų ištvermę ir techniką aukšto lygio varžybose.

Funkcinės treniruotės ir judesio žaidimai: Be baseino treniruočių, organizuojamos funkcines treniruotes, kurios yra skirtos bendram kūno funkcionalumui gerinti. Šiose treniruotėse dėmesys skiriamas taisyklingai fizinės jėgos ir lankstumo pratimų atlikimui. Taip pat vykdomi judesio žaidimai, kurie įtraukia įvairaus amžiaus grupes ir yra organizuojami taip, kad vaikai sportuotų linksmai, skatinant komandinę dvasią ir bendrystę.

Išvykos į treniruočių stovyklas šiltesniuose kraštuose

Pagal galimybes ir poreikį, pažengusiųjų grupės vaikams kartu su tėveliais organizuojame treniruočių stovyklas užsienyje. Tai padeda nepamiršti buriavimo, o taip pat gali prisidėti prie geresnių sportinių rezultatų varžybose.