Apie saugumą

Ar mano vaikui saugu buriuoti?

Suprantame tėvų rūpestį, bet galime nuraminti: buriavimas yra saugus sportas Jūsų vaikui. Dedame daug pastangų ir saugumą siekiame užtikrinti visuose etapuose: mokome vaikus saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens, rūpinamės aprangos ir laivelių saugumo reikalavimais, apmokome trenerius ir instruktorius atitinkamai reaguoti į situacijas vandenyje. Jūsų vaiko saugumas yra mokyklos prioritetas. 

#1 Apranga tik pagal saugumo reikalavimus. 

Visi mokiniai privalo dėvėti specialius hidrokostiumus, kurie ne tik apsaugo nuo šalčio, bet ir padeda laikytis vandens paviršiuje. Ant hidrokostiumo dedama speciali gelbėjimo liemenė, skirta aktyviam vandens sportui. Ši liemenė yra būtina saugumo priemonė, kuri suteikia papildomą plūdrumą ir neleidžia nuskęsti atsitiktinai atsidūrus vandenyje.

#2 Saugios laivų konstrukcijos. 

„Optimist” klasės jachtos yra sukonstruotos atsižvelgiant į jaunųjų buriuotojų poreikius. Jos yra stabilios ir lengvai valdomos. Šiose jachtose įmontuoti trys orbakiai, kurie neleidžia laivui nuskęsti. Net šiam apvirtus, jis vis tiek išliktų ant vandens, o orbakiai funkcionuotų kaip plūdrumo pagalvės. Tokia konstrukcija pradedančiąjam buriuotojui leidžia lengvai įsikibti ir saugiai laukti pagalbos.Tuo tarpu pažengę buriuotojai nesunkiai atsiverčia laivą, išsisemia vandenį ir plaukia toliau.

#3 Nuolatinė trenerio priežiūra. 

Visos mokymo sesijos vyksta su trenerio arba instruktoriaus priežiūra, kuris stebi vaikus iš arti, naudodamas katerį. Treneris yra pasirengęs greitai reaguoti į bet kokias nepalankias situacijas ar vaikų poreikius. Ši nuolatinė priežiūra yra lemiamas saugumo aspektas, užtikrinantis, kad visi incidentai būtų greitai ir efektyviai sprendžiami.

#4 Saugi buriavimo vieta. 

Esam reiklūs ir buriavimo vietos saugumui. Šiuo metu Žiemys treniruotės vyksta Drevernos ir Gargždų buriavietėse, kuriuose saugios ir kontroliuojamos vandens erdvės puikiai tinka jauniesiems buriuotojams. 

#5 Plaukimo treniruotės baseine.

Žiemos sezono metu mūsų mokyklos buriuotojai gerina savo plaukimo įgūdžius baseine. Tai leidžia saugiai jaustis vandenyje, suteikia pasitikėjimo ir padeda racionaliau elgtis įvairiose situacijose.