Apie buriavimo mokyklą

Apie buriavimo sporto mokyklą “Žiemys”

Ką bendro turi mūsų mokykla ir šiaurinis vėjas Žiemys? Vienodai esame atkaklūs, siekiantys tikslo ir turintys aiškią kryptį: vėjo kryptis – šiaurė, o mūsų – Olimpinės pergalės!

Įsteigta 2013 metais, buriavimo sporto mokykla „Žiemys” perėmė buriavimo mokyklos „Suominis” veiklą ir sujungė gilias Vakarų Lietuvos buriavimo tradicijas su moderniu požiūriu į jaunųjų buriuotojų ateitį. Po mūsų burėmis auga ambicingi ir tikslo siekiantys ateities čempionai, kurie garsins Lietuvos vardą Europos ir Pasaulio čempionatuose bei olimpiadose.

Šiuo metu buriuotojo meistriškumo mokykloje mokosi daugiau nei 30 vaikų. Tarp jų yra Lietuvos rinktinės nariai ir labai perspektyvūs sportininkai, kuriuos treniruoja du kvalifikuoti treneriai ir keturi instruktoriai. Artimiausioje perspektyvoje planuojame padidinti mokinių skaičių iki 50–70, tačiau einam į tikslą – 120 pastoviai sportuojančių vaikų. Didėjant vaikų skaičiui, auginsime ir trenerių komandą.

Mokykla įsikūrusi Drevernos pramoginių laivų prieplaukoje, kur sukurtos puikios sąlygos vaikams saugiai treniruotis ir tobulėti. Mūsų misija pasirūpinti, kad kiekvienas mokinys čia ne tik išmoktų buriuoti, bet ir įgytų vertingų gyvenimo įgūdžių.

Turime ambicingų planų plėstis, todėl netrukus atsidarys dar viena mokymo vieta – Gargždų skaidrusis karjeras, o ateityje planuojame įsikurti Kintuose ir Šventojoje.

Čempionais ne gimstama, o tampama!

„Žiemys” misija. Mūsų mokyklos tikslas užauginti ateities buriavimo Olimpinius čempionus. Tačiau mūsų misija padėti kiekvienam vaikui atrasti buriavimo malonumą, sukaupti gražiausias vaikystės patirtis ir padėti pasiekti asmenines pergales, kurios išugdytų stiprią, sveiką ir tikslų siekiančią kartą. 

Atsakomybės jausmas

Buriavimas reikalauja atsakingo požiūrio į laivo valdymą ir saugumą.

Pasitikėjimas savimi

Įveikiant iššūkius vandenyje, stiprėja pasitikėjimas savo jėgomis.

Psichologinis atsparumas

Buriavimas ugdo gebėjimą tvarkytis su stresu ir neplanuotomis situacijomis.

Dėmesio koncentracija

Būtinybė nuolat stebėti aplinką ir reaguoti į pokyčius.

Savarankiškumas

Buriuotojai mokosi priimti sprendimus savarankiškai ir atsakyti už juos.

Mokymasis iš klaidų

Buriavimas skatina analizuoti klaidas kaip mokymosi galimybes, o ne kaip nesėkmes.

Problemos sprendimas

Nuolatinis poreikis sprendžiant navigacijos ir valdymo problemas.

Organizaciniai įgūdžiai

Reikalingas efektyvus laiko ir įrangos valdymas.

Pozityvumas

Gebėjimas likti teigiamam nepaisant sunkumų.

Mokykla veiklą vykdo dviem sezonais

Šiltasis navigacinis sezonas

Šis sezonas prasideda nuo balandžio mėnesio. Tikslus laikas visada derinamas prie oro sąlygų. Šio sezono metu vaikai mokomi praktinių įgūdžių kaip valdyti laivelius.

Šaltasis fizinio parengimo sezonas

Žiemos treniruočių metu, du kartus per savaitę, vyksta užsiėmimai baseine ir salėje. Treniruočių metu pagrindinis dėmesys skiriamas plaukimo technikos lavinimui.

Komanda

Išmok patirdamas, įtvirtink bendradarbiaudamas – tokia mūsų pamokų filosofija. Treneriai ir instruktoriai taiko įvairius neformaliojo ugdymo būdus, kad sukurtų smagią ir patrauklią mokymosi aplinką. Taikomas patirtinis mokymasis: vaikai mokosi per praktinę patirtį ir tyrinėdami.
Vėliau mokosi bendradarbiaujant: vaikai dirba kartu, spręsdami problemas ir siekdami bendrų tikslų. Buriavimo treniruotės vykdomos mažomis grupelėmis, po 6-10 sportininkų, kas lemia didesnę treniruočių kokybę ir daugiau asmeninio trenerio dėmesio kiekvienam sportininkui.

"
Buriuoti niekada nevėlu​

Prie komandos prisijungiau nuo 2022 m. ir man be galo smagu matyti kiek daug šis sportas ugdo vaikus, ne tik suteikdamas įgūdžius buriuoti, bet užaugti ir būti stipriais, žingeidžiais žmonėmis.

Laurynas Juodeška
Vadovas

Treneriai

Algis Patašius

Vyr. ILCA treneris

Marius Nagdasovas

Vyr. optimistų treneris

Simona Vaičiūnienė

Veiklos plėtros ir projektų
vystymo vadovė

Julius Varžaitis

Pradedančiųjų ir
pažengusių treneris

Paulius Varžaitis

Pradedančiųjų treneris

Tadas Cirtautas

Buriavimo ir kaitavimo instruktorius

Benas Banelis

Buriavimo ir kaitavimo
instruktorius

Sakome ačiū!
Be jūsų nebūtų mūsų!

Tapk mūsų partneriu

Rėmėjų dėka buriavimo sporto mokykla „Žiemys“ gyvuoja ir auga. Prisidėkite prie mokyklos veiklos ir kartu užauginkime ateities buriavimo čempionus!

Po buriavimo sporto mokyklos „Žiemys“ burėmis auga stipri ir ambicinga jaunoji karta. Tačiau net ir stipriausiems talentams labai svarbus nuolatinis palaikymas, tiek moralinis, tiek finansinis. Buriavimas daug kainuojanti sporto šaka, todėl tik rėmėjų dėka „Žiemys“ egzistuoja, o mokyklos buriuotojai garsina Lietuvą tarptautiniuose vandenyse.

Jaunųjų sportininkų vardu dėkojame mūsų rėmėjams už galimybę vaikams patirti aktyvią ir prasmingą vaikystę, pilną sportinių iššūkių ir svarbių pasiekimų.

Šiandien jaučiame augantį susidomėjimą buriavimo sportu, todėl mūsų mokykla turi planų augti ir plėstis. Kviečiame prisidėti prie mokyklos veiklos: aukime ir garsinkime savo kraštą kartu!

Šiuo metu mokyklai reikia paramos priemonėmis ir finansinės: įrangos atnaujinimui, treniruočių stovykloms, varžybų kelionėms, dalyvavimui nacionalinėse ir tarptautinėse regatose.

Skirkite
1,2% GPM

Jūs taip pat galite mus paremti mūsų mokyklą pervesdami 1,2 % nuo savo pajamų. Jums tai nieko nekainuoja, o nepanaudoti pinigai keliauja atgal į valstybės biudžetą, tad siūlome juos išnaudoti prasmingai.